SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Cykloturistika na Orave 
Fotogalérie Cykloturistika na Orave
Cesta pod Skorušinou, v pozadí poľský Giewont
Pre kondične dobre pripravených cyklistov sú zaujímavé trasy pre horské bicykle v Oravskej Magure a v Skorušinských vrchoch. Bicykel je vhodný aj pre návštevy turistických atrakcií v okolí Roháčov.
Požičovňe ponúkajú bicykle v cene 130,-Sk/deň.

Na Orave sú vytýčené cyklotrasy miestne, a prechádzajú aj trasy medziregionálne:

 

Kysucko-oravská cyklomagistrála: modrá, pre zdatných (dĺžka 43,5 km, prevýšenie 404/325 m). Trasa sa začína v Novej Bystrici pri križovatke ciest ku údolnej priehrade, cesta vedie smerom do Vychylovky, možnosť návštevy Múzea kysuckej dediny a previesť sa na úzkokoľajnej lesnej železničke. Ďalej cesta vedie do sedla Demänová, cez Oravskú Lesnú, Zákamenné, až do Lokce a odtiaľ do Námestova. Tam sú možnosti navštíviť expozíciu Oravskej galérie na Slanickom ostrove umenia, alebo vyviezť sa na vrch Magurka, kde od televíznej veže sú vynikajúce rozhľady na celú Oravu a Tatry.

 

Oravsko - liptovská cyklomagistrála: modrá, pre zdatných (dĺžka 62,5 km, prevýšenie 822/867 m). Začína sa v Námestove a vedie okolo Oravskej priehrady do Ústia nad Priehradou, cez vrch Havranová do trstenej, odtiaľ Liesku, Čimhovej a Vitanovej až do Oravíc, kde sa núka kúpanie v termálnej vode. Pokračujeme cez sedlo Borek do Habovky a cez Zuberec do sedla Pod Bielou skalou, ktoré oddeľuje Oravu od Liptova. Pokračujeme rovno asfaltovou cestou z ktorej sú vynikajúce rozhľady na Oravu a neskôr na Liptov, Nízke Tatry a Liptovskú Maru. Tá je cieľom tejto trasy.

 

Roháčskou dolinou: červená, pre náročných (dĺžka 27,5 km, prevýšenie 815/0). Trasa sa začína v Podbieli na križovatke s cestou do Roháčov. Prechádza obcami Oravský Biely Potok, Habovka, Zuberec, na poľane Brestová možnosť prehliadky Múzea oravskej dediny. Pokračujeme cez poľanu Zverovka, cez parkovisko v Roháčskej doline až ku Ťatliakovmu jazierku do samotného centra Roháčov. Možnosť veľmi peknej vychádzky ku Štyrom roháčskym plesám.

 

Lúčanský okruh: modrá, pre zdatných (dĺžka 38 km, prevýšenie628/483 m). Začiatok je vo Vyšnom Kubíne na križovatke cesty do Ružomberka, trasa vedie smeromm na Leštiny, vľavo sú známe krásne Vyšnokubínske skaly, Tuopá a Ostrá, archeologické náleziská, po pravej strane sa týči Choč. V Leštinách môzžeme navštíviť drecevený artikulárny evanjelický kostolík, všimnime si zemieanske kúrie a pokračujem smerom na OLsádku. Na začiatku obce stúpame doprava do sedla Varta, odtiaľ klesáme až do kúpeľov Lúčky. Všimneme si krásny vodpopád v Lúčanských travertínoch. Prejdeme Liptovskú Teplú a v Bešeňovej sa vykúpeme v termálnej vode. Pokračujeme smerom na Liptovskú Maru, prejdeme okolo obce Potok, prejdeme tiahlu zákrutu do kopca a na prvej križovatke odbočíme smerom na Bukovinu a Sestrčskou dolinou do Malatinej. Pravdaže, ako sa nechceme vykúpať va pláži pri autokempe v Trnovci. Z Malatinej cez vrch Maľcovo prídeme do Osádky a cez Leštiny nazad do Vyšného Kubína.

 

Na Kubínsku hoľu: červená, pre náročných (dĺžka 31 km, prevýšenie 747/577 m). Trasa vedie z Dolného Kubína cez Beňovu Lehotu okolo lyžiarskeho areálu až na križovatku pod Kazárovom, odkiaľ sú výborné rozhľady na dolnú Oravu s Dolným Kubínom a Západnými Tatryňami. Môžeme si zájsť na chatu na Kubínskej holi a vrátiť sa nazad, aby sme pokračovali lesnou cestou až do Oravského Podzámku. Možnosť navštíviť Oravský hrad

 

a vlastivednú expozíciu Oravského múzea. Trasa pokračuje stúpaním do sedla Príslop, odtiaľ cez Hruštín a Babín do Lokce, kde sa táto trasa končí.

Z Párnice do Terchovej: modrá, pre zdatných (dĺžka 20 km, prevýšenie 236/292 m). Trasa sa začína v Párnici na križovatke ciest Kraľovany Zázrivá, smeruje do Zázrivej malebnou dolinou proti prúdu horského potoka. Navštívime Ústredie obce, môžeme vyjsť okolo farmy na Črchle odkiaľ sú vynikajúce rozhľady na údolie aj hrebe Malej Fatry a Rozsutcom. Zo zázrivej pokračujeme do sedla Rovná hora a dlhým klesaním cez Biely Potok dostaneme sa do centra Terchovej. Môžeme navštíviť Jánošíkovo múzeum, vyrezávaný betlehem v katolíckom kostole, alebo skúsiť zajazdiť si na koňoch, informácie podá turistická informačná kancelária, láka aj návšteva Vrátnej doliny a výlet na hrebene. 
TOP 3 atrakcie v okolí
Oravský hrad
Hrad
Roháče
Hory
Zuberec - Brestová
Skanzen

Ubytovanie v okolí
Objekt 1673
Penzión
9.96 €/noc
Objekt 377
Chata
8 €/noc
Objekt 1855
Ubytovanie v súkromí
13.28 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.