Štós kúpele

Slovensko

Rezervačné centrum:
0905 986 199

Štós je pravdepodobne najstaršou osídlenou obcou v malebnom údolí Bodvy s bohatou baníckou históriou a nožiarskou výrobou. V čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, v lone malebnej prírody, plnej voňavých jedlí a smrekov na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu založil Róbert Komporday v roku 1883 liečebné kúpele Štós.

Kúpele Štós majú viac ako 130 ročnú históriu. V kúpeľoch Štós bola daná do prevádzky (1963) a využívaná na liečebné účely prvá klasická fínska sauna na území bývalého Československa, ktorá po rekonštrukcii a modernizácii slúži svojmu účelu i dnes.

Podľa švajčiarskej klasifikácie majú kúpele liečivú klímu so stupňom stimulácie 1, s typickými prvkami horského prostredia. Hlavným indikačným zameraním  Štósu je liečba  dýchacích ciest. Kúpele na to predurčuje nie len vhodná nadmorská výška okolo 650 m. n.m., množstvo slnečných dní, ale aj lesopark s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov. Účinok klimatickej liečby v Kúpeľoch Štós je znásobený SPELEOTERAPIOU – unikátnou liečbou v blízkej Jasovskej jaskyni.

Pobyt v Kúpeľoch Štós je spríjemnený vďaka vitálnemu vodnému svetu, ktorý poteší dušu  a  telo. Komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií: bylinková, eukalyptová a fínska sauna, vitálny dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium.

Novinkou je moderný plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom, vodným chŕličom a masážnymi tryskami, ktorými si môžete premasírovať celé telo. Atmosféru dotvára bazénové osvetlenie a príjemná hudba.

Pobyty v Štós kúpele
Štós kúpele
Liečebný víkendový pobyt, Kúpeľný dom KOMPORDAY
cena za osobu/noc od
86,50 €
Minimálna dĺžka
2 noci
Štós kúpele
Liečebný pobyt Chrbtica, Kúpeľný dom KOMPORDAY
cena za osobu/noc od
71,84 €
Minimálna dĺžka
6 nocí
Štós kúpele
Liečebný pobyt Speleoterapia, Kúpeľný dom KOMPORDAY
cena za osobu/noc od
71,84 €
Minimálna dĺžka
6 nocí