SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Tiesňava Ľubovňa 
Najznámejšie a turisticky najatraktívnejšie tiesňavy sú v Slovenskom raji alebo v Chočských vrchoch, ale nemenej krásne a atraktívne tiesňavy sa nachádzajú aj v okrese Stará Ľubovňa, pri dedine Jarabina.

Známy je hlavne Jarabinský prielom, miestnymi obyvateľmi zvaný Pece. Jeho najkrajšia časť je približne dvestometrový úsek od ústia. V prielome sa nachádza päť kaskád, koryto má najmä v spodnej časti prudký spád a je zovreté do tiesňavy širokej miestami len tri metre. Potok zvierajú skalné steny, vysoké 10-20 metrov. Okrem prielomu sa v okolí nachádzajú zaujímavé skamenelé amonity, lastúrniky z jurských čias, ktoré sa našli najmä v neďalekom kameňolome. Jarabinský prielom bol v roku 1967 vyhlásený za chránený prírodný výtvor a leží v ochrannom pásme Pieninského národného parku.

Prístup do tiesňavy: Do obce Jarabina vedie 6 km cesta zo Starej Ľubovne. V Jarabine sa začína modrá turistická značka, ktorá smeruje na Litmanovú. Po kilometri chôdze od kríža za dedinou sa začína prielom, ktorého značená dĺžka je asi 700 metrov. Potom môžte pokračovať ďalej po modrej značke po okolitých vrchoch Ľubovnianskej vrchoviny alebo sa môžte vrátiť tou istou cestou naspäť.
Zaujímavosti okolia: Pieniny, Ľubovniansky hrad, turistické cesty Ľubovnianskou vrchovinou, kúpele Vyšné Ružbachy, Litmanová - pútna hora Zvir.


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 569
Kúpeľný hotel
45 €/noc
Objekt 568
Kúpeľný hotel
22 €/noc
Objekt 567
Kúpeľný hotel
16 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Červený Kláštor
Sakralna pamiatka
Pieninský národný park
Národný park
Stará Ľubovňa
Skanzen

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.