Špecialista na kúpele a wellness na Slovensku
ZAVOLAJTE NÁM
0905 986 199

Bojnice kúpele

Slovensko

Kúpele Bojnice sú známe od nepamäti, údajne už od r.1549. Sú miestom, ktoré navštevujú nielen pacienti, ale aj ľudia, ktorí potrebujú oddych a relax po každodennom strese. Základom terapie týchto kúpeľov je termálna liečivá voda, ktorá vyviera z 9.prameňov. Je to hydrogén-sírová, vápnikovo horčíková voda s teplotou od 28 do 52 stupňov.

V kúpeľoch Bojnice sa liečia pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva, akými sú reuma, artritída, bolesti chrbtice, zápaly kĺbov, skolióza, poúrazové a pooperačné stavy, ako aj stavy po cievnych a mozgových príhodách.. Liečivá voda zlepšuje látkovú výmenu a tým, že zásobuje tkanivá kyslíkom zlepšuje celkový stav organizmu.

Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej medecíny a dlhoročnej kúpeľnej praxe., Využíva sa široké spektrum procedúr. Ošetrujúci lekár odborník v balneológii a rehabilitácii vyšetrí pacienta a zostaví individuálny plán liečby zodpovedajúci jeho zdravotnému stavu. Školený personál pristupuje k pacientom citlivo a zodpovedne, s plným porozumením pre ich zdravotné problémy.

Na oddych a relax je pripravené wellness centrum, sústava bazénov  s termálnou vodou rôznej teploty, plavecký bazén, soľná komora a ďalšie.

Areál kúpeľov je obklopený krásnym lesoparkom s mohutnými listnatými a ihličnatými stromami, čo dodáva kúpeľom atmosféru pokoja a pohody.

Po procedúrach si návštevníci môžu posedieť v útulných kaviarničkách, alebo pri jazierkach s kvitnúcim lénom. V lesoparku sú chodníky na prechádzku s lavičkami.

Návštevníci Bojnických kúpeľov majú možnosť využívať verejné termálne kúpalisko Čajka . Veľkým zážitkom je pre každého návštevníka Bojnický zámok s bohatými zbierkami a mnohými kultúrnymi podujatiami. a konečne známa zoologická záhrada, najväčšia na Slovensku.

Hotely v kúpeľoch Bojnice
Liečebný dom GABRIELA
I. kategória 1 a 2-posteľové izby kúpeľňa so sprchou, WC farebná TV so satelitným príjmom...
 
cena za osobu/noc od
44,00 €
Liečebný dom BORINA (Baník)
Liečebný dom Baník s vlastnou recepciou a vonkajším bazénom má kapacitu 104 osôb. Ponúka...
cena za osobu/noc od
51,00 €
Liečebný dom KĽAK
Depandans s kapacitou 13 dvojposteľových izieb a 2 apartmány vybavených sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a...
 
cena za osobu/noc od
44,00 €
Liečebný dom LUX
I.kategória ubytovania s kapacitou 23 jedno a dvojposteľových izieb vybavených sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a...
 
cena za osobu/noc od
0,00 €
Liečebný dom LYSEC
Komfortne a štýlovo zariadený liečebný dom Lysec bol postavený v roku 2008. Kúpeľný dom je...
cena za osobu/noc od
53,00 €
Liečebný dom MIER
Liečebný dom Mier s vlastnou recepciou a balneoterapiou je prepojený spojovacou chodbou s liečebným domom...
 
cena za osobu/noc od
51,00 €
Liečebný dom SLÁVIA
Depandans s kapacitou 12  dvojposteľových izieb vybavených  sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a...
 
cena za osobu/noc od
44,00 €
Liečebný dom TRIBEČ
I. kategória 2-posteľové izby kúpeľňa so sprchou, WC farebná TV so satelitným príjmom telefón s...
 
cena za osobu/noc od
53,00 €
Liečebný dom ZOBOR
Depandans s kapacitou 7 dvojposteľových izieb vybavených  sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom,chladničkou.Stravovanie a...
 
cena za osobu/noc od
44,00 €