Špecialista na kúpele a wellness na Slovensku
ZAVOLAJTE NÁM
0905 986 199

Smrdáky kúpele

Slovensko

Celá oblasť kúpeľov bola pred viac ako 25 miliónmi rokov zaliata morom, vďaka čomu tu vznikli biologické usadeniny. Tie sa časom premenili na ložiská liečivej minerálnej vody s vysokým obsahom sírovodíka. Prvá písomná zmienka o kúpeľnom mieste Smrdáky pochádza z roku 1617. No pozornosť im venoval aj najznámejší slovenský polyhistor Matej Bel, ktorý vo svojom známom diele Historické a zemepisné znalosti o súvekom Uhorsku, vydanom v roku 1740, spomína aj Smrdáky a dokonca tu aj popisuje spôsoby liečebného použitia minerálnej sírovodíkovej vody. Prvý skutočne kúpeľný dom postavil v Smrdákoch majiteľ tunajších pozemkov, nitriansky podžupan Jozef Vietoris. To bolo na prelome rokov 1832 a1833. A bol to práve tento človek, ktorý sa zaslúžil aj o neskoršiu stavbu fascinujúcej budovy kaštieľa. Ten mal pôvodne slúžiť jeho rodine a vzácnym hosťom. No pravdou je, že všetkým  kúpeľným hosťom slúži dodnes a jeho klasicistický portál sa stal symbolom kúpeľov.
Smrdáky ležia na Západnom Slovensku, v Záhorskej nížine, pod úpätím Bielych Karpát. Okresné mesto Senica je vzdialené iba pár kilometrov.
Okolie kúpeľov je bohaté na možnosti peších a cyklistických túr. Navštíviť možno aj známe pútnické miesto Šaštín-Stráže, zrúcaninu hradu Bran, pamätník M. R. Štefánika na Bradle, či dodnes zachovaný a hojne navštevovaný hrad Červený Kameň. Počas pobytu v kúpeľoch si možno naplánovať aj výlety do neďalekej Českej republiky, Rakúska, alebo do hlavného mesta Bratislavy.

Hotely v kúpeľoch Smrdáky
Dependance Záhorák**
Samostatný objekt s apartmánom vhodný pre rodinu s deťmi. Domáce zvieratá sú povolené, poplatok...
 
cena za osobu/noc od
34,00 €
Hotel CENTRÁL***
Hotel ponúka ubytovanie v 25 jedno- a dvojposteľových izbách a 4 apartmánoch kategórie Comfort, ktoré...
 
cena za osobu/noc od
30,00 €
Hotel MORAVA***
Hotel ponúka pohodlné ubytovanie v 36 jedno- a dvojposteľových izbách a 4 apartmánoch kategórie Comfort,...
 
cena za osobu/noc od
24,00 €
Hotel VIETORIS***
Hotel ponúka pohodlné ubytovanie v 22 jedno- a dvojposteľových izbách a 3 apartmánoch kategórie Comfort....
 
cena za osobu/noc od
30,00 €