SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Skanzen Martin 

Fotogalérie Martin
Skanzen Martin - Martin

Múzeum slovenskej dediny je múzeom v prírode Slovenského národného múzea v Martine

Múzeum slovenskej dediny je rozsahom budovanej expozície najväčším múzeom v prírode na Slovensku. Slovenské národné múzeum v Martine ho buduje od druhej polovice 60. rokov 20. storočia ako celoslovenskú expozíciu tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života na Slovensku v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. V jeho expozičnom areáli je na ploche 15,5 ha sústredených takmer 150 obytných, hospodárskych, technických, spoločenských a sakrálnych stavieb z regiónov Kysuce – Podjavorníky, Orava, Turiec, a Liptov. Prvý krát bolo múzeum sprístupnené návštevníkom v roku 1972.

Do súčasnosti je v rámci celkovej expozície interiérovo a exteriérovo zariadených 24 expozičných objektov. V regióne Orava patrí k najpozoruhodnejším zemianska usadlosť z Vyšného Kubína z roku 1748. V centre areálu je situovaný turčiansky región, ktorého dominantu tvorí drevený rímskokatolícky kostol z Rudna z roku 1792. K unikátnym stavbám patrí aj filagória zo Slovenského Pravna s cennými interiérovými maľbami z roku 1792 a rekonštruovaný objekt voziarne z Moškovca. Pozoruhodným je objekt z Turčeka, ktorý predstavuje spôsob života a bývania karpatských Nemcov z kremnickej oblasti z konca 30. rokov 20. storočia. Súčasťou návštevníckej prehliadky je aj expozícia Romano drom (Cesta Rómov) Múzea kultúry Rómov na Slovensku, ktoré zároveň sídli v areáli Múzea slovenskej dediny.

Od roku 1991 múzeum pravidelne organizuje programové podujatia s ukážkami tradičnej ľudovej výroby, remesiel, zvykoslovia a folklóru. Termíny ich konania sú zverejnené na internetových stránkach múzea. K najnavštevovanejším podujatiam v uplynulých rokoch patria Michalský jarmok, Detská nedeľa, Vianoce na dedine a Veľká noc na dedine.

Služby:  Lektorát v cene vstupného, možnosť individuálnej prehliadky s tlačeným lektorským textom, alebo so zakúpeným stručným sprievodcom po expozícii, ponuka sortimentu ľudovoumeleckých výrobkov, možnosť občerstvenia v zrubovej krčme z Oravskej Polhory (objednávky na spoločenské posedenia a stravovanie počas zimnej prevádzky na čísle: 0908 884664). Tvorivé dielne, oživené prehliadky s ukážkami ľudovej výroby a večerné prehliadky na objednávku. Múzeum poskytuje svoje priestory na konanie svadobných obradov, hostín, krstov, firemných osláv, ako aj svadobné a iné reprezentatívne fotografovanie v interiéroch a exteriéroch expozície.

Otváracie hodiny:
Máj – Jún:    okrem pondelka denne       9:00 – 18:00
Júl – August:   denne        9:00 – 18:00
September – Október:   okrem pondelka denne        9:00 – 17:00
November – Apríl:  okrem pondelka a soboty denne  10:00 – 14:30

Vstupné:    http://www.snm.sk/?muzeum-slovenskej-dediny-vstupne

 

  

Základné Podujatia
Dospelí 3,0 € 4,0 €
Zľavy (deti nad 6 rokov, študenti, dôchodcovia) 1,0 € 2,0 €
Rodinná vstupenka 7,5 € 10,0 €

Vstup zdarma:
deti do 6 rokov, 1 člen pedagogického dozoru na skupinu 10 žiakov/študentov, deti z detských domovov, držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S, zamestnanci MK SR, držitelia VIP vstupenky SNM, držitelia preukazu ICOM, členovia Asociácie európskych múzeí v prírode, držitelia preukazu Zväzu múzeí na Slovensku a Asociace muzeí a galerií České republiky, držitelia novinárskeho preukazu, vstup počas prvej nedele v mesiaci

Kontakt:
Poštová adresa:  Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum slovenskej dediny
Malá hora 2, P. O. Box 155, 036 80 Martin

Sídlime:  Jahodnícke háje, Martin
GPS:  N 49.0387822785, E 18.9253127575

Tel.: Pokladňa 043/24 58 116 (objednávky skupinovej prehliadky múzea)
Kancelária 043/24 58 111 (informácie k iným službám)

Lektorský výklad skupinových návštev je potrebné objednávať na telefónnom čísle pokladne múzea v čase otváracích hodín: 043/24 58 116.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Skanzen Martin Skanzen Martin Skanzen Martin Skanzen Martin Skanzen Martin


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 338
Chata
7.3 €/noc
Objekt 336
Hotel
19 €/noc
Objekt 1973
Kúpeľný hotel
35 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Martin
Mesto/Obec
Malá Fatra
Hory
NP Malá Fatra
Národný park

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.