SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Kľak  (Príroda)
Najvyšší vrch Lúčanskej Malej Fatry s nádherným kruhovým výhľadom a zároveň NPR na rozlohe 85,7 ha.


 Strečno  (Hrad)
Národná kultúrna pamiatka Strečniansky hrad sa vypína na vysokom brale nad Váhom. V ruinách kedysi kráľovského hradu našli zachovalé telo Žofie Bošniakovej.


 Oravský hrad  (Hrad)
V minulosti strategicky dôležitý Oravský hrad dnes priťahuje návštevníkov nočnými prehliadkami a ďalšími zaujímavými podujatiami.


Unikátne dielo majstra Jozefa Pekaru, rodáka z Rajeckých Teplíc. Dielo veľkosťou dĺžky 8,5 metra a šírky 3 metrov je jedným z najväčších vyrezávaných betlehémov v Európe.


 Martin  (Skanzen)
Skanzen v Martine je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Toto múzeum slovenskej dediny sa môže pochváliť takmer stovkou historických objektov a množstvom domáceho inventáru dôb minulých.


 Žilina  (Mesto/Obec)
Žilina je najväčším mestom na celom Považí, je dôležitým dopravným uzlom, kultúrnym, hospodárskym a vzdelávacím centrom.


 Istebné  (Sakralna pamiatka)
Drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1688


 NP Malá Fatra  (Národný park)
Malá Fatra sa nachádza na severozápade Slovenska. Nachádzajú sa v nej kaňony, tiesňavy, priepasti, bralné hrebene/, krasové jaskynné útvary, zriedkavé druhy flóry a fauny, hoľami a súvislými lesnými porastami s čistými potokmi.


 Vrátna dolina  (Dolina)
Vrátna dolina sa nachádza 3 km od obce Terchová a je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku a ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime.


 Oravská galéria  (Múzeum)
Oravská galéria - Župný dom v Dolnom Kubíne. Staré umenie 15. -19. stor., Slovenské výtvarné umenie 20. stor., Tradičné ľudové umenie, Ikony.


 Martin  (Mesto/Obec)
Významné mesto v Turčianskej kotline, ktoré niekoľkokrát v histórii zohralo kľúčovú rolu pre slovenský národ.


 Kľacký vodopád  (Príroda)
30 metrov vysoký vodopád Lúčanskej Malej Fatry neďaleko vrchu Kľak. Národná prírodná pamiatka.


 Lietavský hrad  (Hrad)
Lietavský hrad je druhá najväčšia zrúcanina na Slovensku, ktorá bola postavená pravdepodobne po roku 1241


 Rajec  (Termálne kúpalisko)


 Rajecké Teplice  (Termálne kúpalisko)
Nachádza sa na okraji Rajeckých Teplíc, priamo pod pekným vyhliadkovým vrchom Skalky. Kúpanie je možné v dvoch bazénoch, z toho jeden je detský. Teplota termálnej vody je 26ºC.


 Roháče  (Hory)
Vysokohorská turistika v Roháčoch


 Oravská priehrada  (Vodná nádrž)
Oravská priehrada láka každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov i mnoho iných možností.


 Roháče-Spálená  (Lyžiarske stredisko)
Prevádzka 9:00 - 16:00 Prevádzkovateľ: Tatrawest s.r.o. 5395320 Umelé zasnežovanie, turnikety Úschovňa, ski servis, požičovňa, bufet Parkovisko pri vleku 60,- Sk/ deň


 Leštiny  (Sakralna pamiatka)
Artikulárny drevený evanjelický kostol z roku 1686


Rodný dom zakladateľa slovenskej realistickej literatúry Martina Kukučína. Ukážka typickej dolnooravskej ľudovej architektúry s dobovým zariadením z obdobia Kukučínovej mladosti.


 Brezovica  (Lyžiarske stredisko)
Tatrapoma F12 Horský hotel Teplica Umelé zasnežovanie Hoteloví hostia majú zľavu 20%.


 Zuberec - Janovky  (Lyžiarske stredisko)
725 - 955 m.n.m. Prevádzka 9:00 - 16:00 Večer 18:00 - 21:00 Roháče s.r.o. 5395004 Umelé zasnežovanie Parkovisko


 Zuberec - Milotín  (Lyžiarske stredisko)
825 - 1055 m.n.m. Prevádzka 9:00 - 16:00 Večer 18:00 - 21:00 Alpina s.r.o. 5395845 Umelé zasnežovanie Parkovisko pri vleku, Turnikety


Chránená krajinná oblasť Horná Orava sa nachádza v najsevernejšej časti Slovenska a tvorí ju zväčša najvyššie flyšové pohorie Západných Karpát. Nachádza sa tu typická horská fauna, pralesové smrečiny, rozsiahle rašeliniská, vzácne vodné živočíchy. Územie


 Dolný Kubín - Kuzmínovo  (Lyžiarske stredisko)
Lyžovanie uprostred mesta Prevádzka 9:00 - 17:00 Večer 17:00 - 20:00 Umelé zasnežovanie Tel.: 5866094, mobil 0907/357803. Parkovisko, bežecké trate 5 km


 Habovka - Rúbaniská  (Lyžiarske stredisko)
RUBA s.r.o. Umelé zasnežovanie Prevádzkovateľ: 0903/506918


 Kubínska hoľa  (Lyžiarske stredisko)
720 - 1325 m.n.m. Prevádzka 9:00 - 15:45 ŠTC Kub. hoľa. Umelé zasnežovanie


 Nižná - Prasatín  (Lyžiarske stredisko)
VL-1000


 Chočské vrchy  (Hory)
Nevysoké pohorie na severe Liptova, ktoré ponúka bohaté možnosti na turistiku a skrýva nádherné doliny. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč.


 Kubínska hoľa - Záhradky  (Lyžiarske stredisko)
520 - 720 m.n.m. Umelé zasnežovanie Parkovisko pri vleku, bežecké trate 4,5 km


 Lopušná Dolina - Lučivná  (Lyžiarske stredisko)
Umelé zasnežovanie Tel.: 5892260, 5892502. Ubytovanie v hoteli Hutník, SKI servis, požičovňa lyží


 Vitanová  (Lyžiarske stredisko)
Tatrapoma F12


 Ostrá a Tupá skala  (Príroda)
Výrazné skalné útvary nad obcou Vyšný Kubín


 Čičmany  (Skanzen)
Dedinka s 250 obyvateľmi je žijúcou históriou. Sú v nej zachované maľované drevenice, barokový kostol a barokovo-klasicistický kaštieľ. Dodnes sa tu vyšívajú kroje, šklbú husi a spievajú číro Slovenské ľudové piesne.


 Bystrianska jaskyňa  (Jaskyňa)
Nachádza sa na okraji obce Bystrá v blízkosti južného úpätia Nízkych Tatier, v Bystriansko-valaštianskom krase Horehronského podolia a využíva sa na speleoterapiu. Bohatá kvapľová výzdoba, kľukaté chodby v troch úrovniach.


Jedným z najznámejších kaštieľov Stredného Považia je Bytčiansky kaštieľ, ktorého poschodová stavba vznikla v roku 1610 a dostala názov Sobášny palác.


 Hrad Lednica  (Hrad)
Najneprístupnejším hradom na Slovensku je obranný hrad z 13.storočia – Lednica, dnes už iba ruina.


 Hričovský hrad  (Hrad)
Hričovský hrad, pôvodne postavený ako kráľovský hrad v polovici 13.storočia. Stojí na výraznom brale (567 m) Súľovských vrchov.


Kaštieľ v Lednických Rovniach je postavený v renesančnom slohu koncom 16.storočia, neskôr ho romanticky upravili.


 Považská Bystrica  (Sakralna pamiatka)
Priamo v meste sa nachádza Farský kostol Navštívenia Panny Márie a na kopci nad mestom vo výške 391 m nad morom sa nachádza Kaplnka sv. Heleny.


 Považská Bystrica  (Mesto/Obec)
Mesto Považská Bystrica so 44 tisíc obyvateľmi, ležiace v nadmorskej výške 288 m n. m. je hospodárskym a kultúrnym centrom okresu.


 Považský hrad  (Hrad)
Považský hrad bol postavený v13. storočí a jeho zrúcanina sa týči na skalnatom vápencovom vrchu v Javorníkoch.


 Súľovský hrad  (Hrad)
Zrúcaniny stredovekého Súľovského hradu z 15.storočia ležia neďaleko Súľovských skál, na ťažšie prístupnom mieste.


 Mlyny oblazy  (Pamiatka)
Malebná ukážka z histórie Slovenska. Miesto, ktoré by si žiaden návštevník Slovenska nemal nechať ujsť


Mikropivovar vo vidieckej usadlosti v Kvačanoch je v podstate veľmi vkusným, novopostaveným penziónikom rodinného rázu, ktorého súčasťou je malý pivovar. S láskou sa tu vyrába Bio, nepasterizované, kvasinkové, BRONTVAIOVSKE PIVO.


 Kvačianska dolina  (Dolina)
Výlet na Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Cestou môžete vidieť všetky krásy tejto jedinečnej doliny z „vtáčej perspektívy“, nakoľko chodník nevedie korytom doliny, ale h


 Prosiecka dolina  (Dolina)
Dolina bohatá na skalné útvary rôznych tvarov. Nájdeme tu romantický vodopád, zažijeme dobrodružstvo na rebríkoch v skalných tiesňavách a skončíme na zelenej lúke Svorad, kde sa spokojne pasú kravy.


 Vlkolínec  (Skanzen)
V dobe počítačov a rýchlych áut stredoslovenská obec Vlkolínec živo pripomína ako naši predkovia dokázali žiť prakticky a v súlade s prírodou.


 Zuberec - Brestová  (Skanzen)
Múzeum oravskej dediny v Brestovej uchvacuje jedinečnosťou drobných domčekov s úzkymi oknami a šindľovými strechami. Ponúka rôzne programy, pozostávajúce z prezentácií oravského folklóru a ukážiek tradičnej remeselnej výroby.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s liečivými účinkami najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Turistom ponúka možnosť odpočívať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr.


 Aquapark Tatralandia  (Termálne kúpalisko)
Aquapark Tatralandia - Tobogánový komplex s termálnou vodou, celoročou prevádzkou a tiež širokou škálou doplnkových služieb. Množstvo atrakcii každoročne láka tisíce turistov.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Aquapark v Oraviciach s geotermálnou vodou, ktorá nielen hreje ale i lieči


 Svätý Kríž  (Sakralna pamiatka)
Sakralna pamiatka. Evanjelický drevený artikulárny kostol pochádza z roku 1729 a je to jedna z najväčších drevených stavieb na Slovensku.


 Tvrdošín  (Sakralna pamiatka)
Drevený rímsko-katolícky gotický kostolík. Najstaršia zachovaná stavebná pamiatka na hornej Orave z druhej polovice 15. stor. Odborná rekonštrukcia a reštaurácia kostola bola v roku 1993 ocenená plaketou Europa Nostra a kostol bol ako národná kultúrna pamiatka zapísaný do európskeho kultúrneho dedičstva.


 Bobrova raľa  (Pamiatka)
Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Bobrova raľa. Najväčší zachovaný komplex pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe. 64 dreveníc z minulého storočia. Za pamiatkovú rezerváciu bol areál vyhlásený v roku 1977.


 Františkova huta  (Pamiatka)
Bývalá železiareň Františkova huta. Technická a architektonická pamiatka. Vysoká pec spracovávala železnú rudu z Roháčov v rokoch 1836 až 1862.


 Podbiel  (Mesto/Obec)
Obec Podbiel sa nachádza na hlavnom cestnom ťahu k Poľským hraniciam a je unikátnou obcou s rezerváciou ľudovej architektúry, zrúcaninou železiarne Františkova huta, Múzeom, množstvom kultúrnych a spoločenských podujatí. Ponúka ubytovanie v samostatných ubytovacích zariadeniach, väčšinou v pôvodných dreveniciach patriacich do komplexu rezervácie ľudovej architektúry.


 Thermal park GINO PARADISE Bešeňová  (Termálne kúpalisko)
Termálne kúpalisko s blahodárnymi účinkami na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo s celoročnou prevádzkou. Vyhľadávané centrum oddychu pri vode.


Malé etnografické múzeum v budove bývalej cirkevnej školy.


 Demänovská dolina  (Dolina)
Demänovská dolina leží na severnej strane Národného Parku Nízke Tatry, južne od Liptovského Mikuláša. Táto dolina ponúka množstvo možností na trávenie dovolenky: v zime lyžovanie v Jasnej, v lete turistika krásami Nízkych Tatier a tiež pozoruhodné jaskyne


 Demäňovská ľadová  (Jaskyňa)
Nachádza sa v Demänovskej doline. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Nálezisko kostí jaskynného medveďa.
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 1154
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 864
Kúpeľný hotel
50 €/noc
Objekt 863
Kúpeľný hotel
53 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.