SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

Pre návštevníkov je pripravené fáranie do hnedouhoľnej bane. Prehliadka trvá 3 hodiny a v programe je zahrnutá doprava originálnym banským vláčikom do podzemia, 566 metrov dlhá pešia prehliadka, odborný výklad.


Chránená krajinná oblasť Strážovské vrchy sa nachádza na strednom Slovensku a nájdete v nej Strážovské vrchy i Súľovské vrchy. Nachádza sa tu aj obec Čičmany so svojráznymi drevenými stavbami s bohatou ornamentálnou výzdobou.


 Nitra  (Mesto/Obec)
Nitra, mesto pod Zoborom, je dôležitým historickým, cirkevným a kultúrnym strediskom Slovenska. Mesto krášli množstvo historických budov, divadlá, príťažlivá pešia zóna a prvý kresťanský chrám postavený na našom území.


 SPM v Nitre  (Skanzen)
Nitriansky skanzen, situovaný vo východnej časti výstaviska Agrokomplex, ukrýva vo svojich priestoroch 33 historických stavieb pochádzajúcich z celého Slovenska. Vzácnou súčasťou prírodného múzea je i úzkokoľajná poľná železnička z roku 1885.


 Duchonka  (Vodná nádrž)
Rekreačná oblasť Duchonka sa nachádza 4 km od mesta Prašice, 17 kilometrov od okresného mesta Topoľčany, v pohorí Považský Inovec. Duchonka ponúka široké možnosti športového vyžitia a strávenia voľného času.


 CHKO Ponitrie  (CHKO)
Chránená krajinná oblasť sa nachádza v intenzívne osídlenej a poľnohospodársky využívanej krajine. Vyznačuje sa rozplývajúcimi sa dubovými a bukovými lesmi, osídlením so zachovalou rázovitou architektúrou samôt. Súčasť chránenej krajinnej oblasti Ponitrie


 Čertova pec  (Jaskyňa)
Krasová jaskyňa pri Radošine. Významná archeologická lokalita (najstaršie jaskynné osídlenie u nás).


 Kaplnka sv. Juraja  (Sakralna pamiatka)
Rotunda, ktorej základy siahajú až do veľkomoravských čias, je ukrytá v lesoch pri obci Nitrianska Blatnica.


Pohorie na západnom Slovensku s najvyšším vrcholom Inovec (1042). Množstvo turistických a cyklotrás, lyžiarske stredisko Bezovec, možnosti lezenia.


 Sokolie skaly  (Príroda)
Malé krasové územie zaberá časť Krahulčích vrchov v Považskom Inovci. Zaujímavé skalné útvary na ktorých sú cvičné horolezecké terény.


 Manínska tiesňava  (Dolina)
Manínska tiesňava je hlboká tiesňava medzi Vápencovými bralami Veľkého a Malého Manína. Rezervácia je známa vysokými skalnými bralami a náleziskom skamenelín.


 Čachtický hrad  (Hrad)
Čachtický hrad sa vypína nad obcou Čachtice, neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Postavený bol v prvej polovici 13. storočia a smutne ho preslávila Krvavá grófka Alžbeta Báthoryová.


 Myjava  (Mesto/Obec)
Myjava je strediskom rázovitej kopaničiarskej oblasti medzi Záhorím na jednej strane a Považím na druhej strane. Na Slovensku i vo svete je Myjava známa hlavne výrobou armatúr, taktiež vďaka folklóru a tradičnej myjavskej slivovici.


Trenčiansky hrad, ktorý je poprednou národnou kultúrnou pamiatkou, bol sídlom pána Váhu a Tatier Matúša Čáka Trenčianskeho.


 Beckov  (Hrad)
Povesťami opradený, veľmi dobre zachovaný hrad týčiaci sa na 50m vysokom skalnom brale nad obcou Beckov


 Zelená voda  (Vodná nádrž)
Zelená voda je výbornou voľbou na letnú dovolenku. Nachádza sa 2 km od Nového Mesta nad Váhom a pre svoje možnosti zábavy je vhodná hlavne pre mladých ľudí.


 Trenčín  (Mesto/Obec)
Trenčín je bránou do stredného Považia. Známy je predovšetkým hradom, ktorý bol rezidenciou Matúša Čáka Trenčianskeho, pána Váhu a Tatier.


 Stará Myjava  (Vodná nádrž)
Stará Myjava je vodná nádrž vzdialená 9 kilometrov od Myjavy, v nádhernom prostredí Myjavskej pahorkatiny a Myjavských kopaníc. Je to obľúbené miesto nielen Myjavčanov, ale i ostatných návštevníkov, ktorí zavítajú na "kopanice".


 Tematín  (Hrad)
Jedna z najvyššie položených hradných zrúcanín na Slovensku s krásnym výhľadom. História hradu sa píše od 13. storočia.


 Dubník  (Vodná nádrž)
Dubník je rekreačná oblasť vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Počas letnej sezóny ponúka ubytovanie, kemping, kúpanie, požičovňu lodiek, vodných bicyklov, tenisové dvorce, stolný tenis, možnosť rybolovu.


 Brestovec  (Vodná nádrž)
Brestovec je vodná nádrž vzdialená asi 2 kilometre od Myjavy. Toto miesto neposkytuje veľa možností a služieb pre návštevníkov a využíva sa hlavne na rybolov, slnenie a kúpanie v lete a v zime sa na ňom výborne korčuľuje.


 Beckov  (Mesto/Obec)


 Bezovec  (Lyžiarske stredisko)
Bezovec, najznámejšie stredisko rekreácie a športu na Považskom Inovci. V lete sú tu dobré podmienky na turistiku. V zime je k dispozícii 6 vlekov. Prevádzkuje sa umelé zasnežovanie aj nočné lyžovanie.


 Čachtice  (Mesto/Obec)
Obec s prvou písomnou zmienkou z roku 1263 vznikla pod slávnym hradom. Množstvo stavebných pamiatok. V 1847 sa tu spolok Tatrín dohodol na používaní spisovnej slovenčiny Štúrovej koncepcie.


 Dúpna jaskyňa  (Jaskyňa)
Jaskyňa je súčasť NPR Strážov a je najväčšou jaskyňou v Považskobystrickom okrese.


Gazdovský dvor prezentuje tradičné formy života a bývania v myjavskom regióne. Zrekonštruovaný objekt však nie je iba statickou ukážkou zachovania bývania, tradícií a zvyklostí, ale žije svojim životom poľnohospodárskej usadlosti z rokov 1900 - 1950.


 Hrad Lednica  (Hrad)
Najneprístupnejším hradom na Slovensku je obranný hrad z 13.storočia – Lednica, dnes už iba ruina.


 Hrad Vršatec  (Hrad)
Nad obcou Vršatecké Podhradie na vápencových útesoch (897 m) Vršatských bradiel, vytvárajúcich dominantu Bielych Karpát sa nachádza ruina hradu Vršatec.


 Ilavský hrad  (Hrad)
Ilavský hrad bol postavený v 12.storočí na vyvýšenej vážskej terase, kde sa v súčasnosti rozkladá mesto Ilava.


Neďaleko Ilavy, v obci Klobušice je klasicistický kaštieľ z obdobia okolo roku 1840.


V obci Horovce bol v roku 1594 postavený renesančný kaštieľ, v roku 1797 doplnený kaplnkou.


Kaštieľ v Lednických Rovniach je postavený v renesančnom slohu koncom 16.storočia, neskôr ho romanticky upravili.


Prírodná rezervácia, predstavuje 500 m dlhá skalná tiesňava, ktorá vznikla epigenetickým zarezaním sa Manínskeho potoka do vápencového brala Drieňovky.


 Košecký hrad  (Hrad)
Na skalnom kopci medzi Veľkým a Malým Košeckým Podhradím sa nachádzajú pozostatky Košeckého hradu z 13.storočia.


 Lyžovačka v okolí Považskej Bystrice  (Lyžiarske stredisko)
Hoci Považská Bystrica nie je známa oblasť zimných športov, jej okolie ponúka zaujímavé možnosti na strávenie zimnej dovolenky. Pohorie Javorníkov a Strážovských vrchov s vynikajúcimi podmienkami pre zjazdové, bežecké lyžovanie a sánkovanie je ideálnym ci


Pamätník spoluzakladateľa štátu Čechov a Slovákov od architekta Dušana Jurkoviča na vrchu Bradlo z ktorého je krásny výhľad na kopaničiarsku krajinu.


 Nové Mesto nad Váhom  (Mesto/Obec)
Okresné mesto s prvou písomnou zmienkou z roku 1253. Najkrajší kostol na Považí. V blízkosti rekreačné stredisko Zelená Voda.


 Očkov  (Mesto/Obec)
Obec s prvou písomnou zmienkou z roku 1321. Najväčšie archeologické nálezisko svojho druhu na Slovensku. Kniežací mohylový hrob z doby bronzovej.
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 151
Chata
10.95 €/noc
Objekt 264
Chata
8.3 €/noc
Objekt 816
Kúpeľný hotel
49 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.