SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Zádielská dolina  (Dolina)
Štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina sa nachádza na rozhraní Košického a Rožnavského okresu. Dĺžka doliny je skoro 3 kilometre, hĺbka kaňonu je takmer 400 m a šírka dna je 10 metrov.


Kaštieľ Betliar je jeden z najkrajších slovenských kaštieľov, obklopený nádherným anglickým parkom. Zariadenie kaštieľa je pôvodné a jeho najväčšou cennosťou je ústredná knižnica uchovávajúca vyše 20.000 zväzkov.


 Dobšinská ľadová  (Jaskyňa)
V juhozápadnej časti Slovenského raja sa nachádza jaskyňa, ktorej siene kedysi využívali na tréning krasokorčuliari. Jaskyňa má niekoľko úchvatných častí, medzi ktoré patria zaľadnená Veľká a Malá sieň, Rufiriho koridor a zrútený dom. Je to najväčšia zaľa


 Domica  (Jaskyňa)
Vápencová jaskyňa v Rožňavskom okrese rozprestierajúca sa na území dvoch štátov v dĺžke 23 km vyzdobená žltými, ružovkastý a šedými kvapľami.


 Gombasecká jaskyňa  (Jaskyňa)
Vápencová jaskyňa v Slovenskom krase, ktorá ako prvá slovenská jaskyňa bola desať rokov využívaná na speleoterapiu, je známa je svojimi ligotavými brčkami. Zaradená na zoznam UNESCO.


 Kováčová  (Termálne kúpalisko)
Navštevované termálne kúpalisko v blízkosti Banskej Bystrice


Jedinečná jaskyňa neďaleko Ochtinej patrí medzi tri sprístupnené aragonitové jaskyne vo svete. Vnútro jaskyne a výzdobu netvoria stalaktitové a stalagmitové kvapľové formy, ale akési trsy, vetvičky a kríčky mliečne bielych výtvorov.


 Slovenský Kras  (Hory)
Slovenský Kras patrí k našim najväčším krasovým územiam. Krasové formy predstavujú škrapy, krasové jamy, krasové chrbty, priehlbne a údolia, vyvieračky, tiesňavy, ponory, kaňonovité doliny, jaskyne, priepasti, s bohatou kvapľovou aj ľadovcovou výzdobou.


 Kurinec - Zelená voda  (Vodná nádrž)
Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda je vzdialená 5 kilometrov od Rimavskej Soboty a patrí k vyhľadávaným miestam oddychu v blízkom i ďalekom okolí. Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo bazéne, ubytovanie, kemping.


 NP Muránska Planina  (Národný park)


Chránená krajinná oblasť Cerová vrchovina sa nachádza na juhu stredného Slovenska, priamo na hranici s Maďarskom. Zaujmú najmä sopečné komíny a struskové kužele.


 Spišský hrad  (Hrad)
Spišský hrad patrí k najrozsiahlejším hradným stavbám v Európe. Spolu s okolitými obcami vytvára ojedinelú historickú sídelnú jednotku.


 Herliansky gejzír  (Príroda)
Umelo vytvorený, 120 rokov nepretržite aktívny Herliansky gejzír je známi svojou nízkotermálnou vodou vystrekujúcou v 32 až 36 hodinových intervaloch z hĺbky 404,5 m.


 Zemplínska Šírava  (Vodná nádrž)
Zemplínska Šírava alebo ako sa jej s obľubou na Slovensku hovorí "Východoslovenské more" sa nachádza neďaleko mesta Michalovce pod výbežkami Vihorlatských vrchov.


 Krásna Hôrka  (Hrad)
d Krásna Hôrka je situovaný pod podhradskou obcou neďaleko Rožňavy. Zmenami majiteľov sa postupne z jednoduchého sídla Bebekovcov stala pevnosť Andrássyovcov. Najbohatšia rodina najviac zveľadila hrad Krásna Hôrka.


 Jasovská jaskyňa  (Jaskyňa)
Prvú verejnosti prístupnú slovenskú jaskyňu objavili mnísi, dnes sa využíva na speleoterapiu. Pozostáva z dómovitých a sieňovitých priestorov i oválnych chodieb. Sčernávajúce a odumierajúce kvaple a brčká na niekoľkých metroch štvorcových jasne pripomínaj


 Košice  (Mesto/Obec)
Vďaka najväčšej pamiatkovej rezervácii sú vyhľadávaným turistickým centrom. Historickému jadru mesta dominuje Hlavná ulica, najvýznamnejšou dominantou mesta je najväčší gotický chrám v strednej Európe - Dóm svätej Alžbety.


 Ružín  (Vodná nádrž)
Umelá vodná nádrž Ružín sa nachádza neďaleko Košíc, v prekrásnom prostredí východného Slovenska. Je obľúbenou rekreačnou oblasťou Košičanov s množstvom zákutí a dvomi ostrovmi, vyhľadávaným miestom rekreácie a aktívneho oddychu pri vode.


Národná prírodná rezervácia, príroda tu vytvorila rôzne útvary, skalné okná, stupne, obrie hrnce, nachádza sa tu množstvo vodopádov. Vzdialenosť skalných stien je niekedy iba meter, pričom výška stien je až 150 metrov.


 Spišská Nová Ves  (Mesto/Obec)
Centrum východnej časti Spiša ponúka okrem príjemnej, historickej atmosféry, návštevu najvyššej veže na Slovensku (87m).


 Vinianske jazero  (Vodná nádrž)
Vinianske jazero sa nachádza v katastri obce Vinné, 11 km od Michaloviec. Leží v malebnom prírodnom prostredí, obkolesené hustými lesmi, napájané prameňmi Vihorlatských vrchov. Plocha prírodného jazera je pomerne malá a vyznačuje sa mimoriadne teplou vodo


 Viniansky hrad  (Hrad)
Zrúcanina Vinianskeho hradu sa nachádza na južných výbežkoch Vihorlatských vrchov pri obci Vinné a pochádza z 13. storočia. Je botanickou rezerváciou a na jeho území sa nachádzajú teplomilné a lesostepné rastlinné spoločenstvá.
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 290
Chata
10.95 €/noc
Objekt 291
Chata
8.03 €/noc
Objekt 1292
Kúpeľný hotel
39 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.