SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Dovolenka pre mladú rodinku na Orave

Rodinná dovolenka je najčastejší dôvod príchodu turistov do Podbiela. Máme teda v tomto smere značné skúsenosti. Určite odporúčame ubytovať sa v niektorej z dreveníc na Bobrovej rali. Už to je hlavne pre mestské deti nezabudnuteľný zážitok.

Obľúbené ubytovanie v Podbiely:

drevodom.gif
Moderný drevodom
Od 400 Skk / noc

koprda.gif
Drevenica Koprda
Od 250 Skk / noc

venusa.gif
Drevenica Venuša
Od 300 Skk / noc

1. deň – Náučné chodníky v Podbiely
podbiel.gifPrvý deň venujeme oboznámeniu sa so samotným Podbielom. Prejdeme si náučné chodníky na Bielu skalu, po obede na Červenú skalu. Medzitým obed v miestnej reštaurácii a návšteva Malého Podbielanského Etnografického múzea.  V Podbiely sa nachádza množstvo starých dreveníc, z ktorých niektoré sú obývané či slúžia ako ubytovanie pre turistov.

2. deň - Roháče
rohace.gifDruhý deň už vyrazíme do hôr. Doprajeme si náznak vysokohorskej turistiky v najkrajších horách na svete – v Roháčoch. Napriek tomu, že sú to skutočne veľhory, dá sa tu urobiť nenáročná túra, ktorá nám predvedie Roháče v plnej kráse. Presunieme sa z Podbiela na chatu Zverovka. Potom pokračujeme už pešo smerom na bývalú Ťatliakovu chatu a urobíme okruh okolo Roháčskych plies a Roháčskeho vodopádu. Po ceste sa nezabudneme pristaviť pri Pamätnej tabuli venovanej Alexiusovi Demianovi – horárovi z Podbiela, ktorý postavil prvú vysokohorskú chatu v Roháčoch. Ak sa presúvame pomocou hromadnej dopravy nezabudneme si pozrieť spoje nazad zo Zverovky do Podbiela, aby sme nezmeškali posledný autobus.

3. deň – Pltníctvo, kone
DSC_2271.gifPravdepodobne už v prvých hodinách pobytu v Podbieli sa zoznámime s miestnymi pltníkmi. Dohodneme sa s nimi na termíne splavu a absolvujeme ho. Najlepšie je to mať za sebou už v dopoludňajších hodinách. Možno sa nám podarí ísť s pltníkmi aj spoločne na obed.

V popoludňajších hodinách je vhodné navštíviť jazdecký areál. Nachádza sa pri Františkovej hute, takže sme sa s ním stretli už v prvý deň v závere náučného chodníka na Bielu skalu. Jazda na koni je zážitkom predovšetkým pre deti.

4. deň – Oravská priehrada na bicykloch
oravska-priehrada.gifV tento deň spojíme šport s poznávaním. Oravská priehrada je nádherná vodná plocha, ibaže len málokedy má dostatočne teplú vodu na kúpanie. Pripravíme si teda alternatívny program. K samotnej priehrade sa vyberieme na bicykloch. Tie si dovezieme alebo necháme doviezť z požičovne v Habovke. K priehradnému múru je to 14 km, my sa zastavíme až v lokalite Prístav. Ak sa nedá kúpať, nevadí. Volíme poznávací program a odplavíme sa loďou na ostrov umenia, kde je expozícia slovenského insitného umenia.

5. deň – Skanzen v Zuberci a Termálne kúpalisko v Oraviciach
DSC_0670.gifNezabúdajme, že sme na rodinnej dovolenke a prvoradým cieľom je oddych. Spojiť ho i s poznávaním určite nie je na škodu, a preto si určite nenechajte ujsť jednu z najkrajších expozícii ľudovej architektúry na Slovensku - Skanzen v Zuberci. Množstvo starodávnych dreveníc je v lete doplnené o ukážky ľudových remesiel (ktoré si môžete samozrejme vyskúšať) či chov domácich zvierat, čo si vaše deti určite zamilujú.

Po absolvovaní návštevy skanzena je na čase dopriať si oddych v termálnej vode v celoročne otvorenom, novozrekonštruovanom termálnom kúpalisku na Oraviciach.

6. deň - Oravský zámok
oravsky-hrad.gifPri klasickom pobyte od soboty do soboty je to deň odchodu. Je zvykom opustiť ubytovacie zariadenie do 10:00. Spiatočnú cestu však ešte využijeme na návštevu Oravského zámku. Je to 17 km od Podbiela v Oravskom Podzámku. Väčšina návštevníkov cestuje domov práve týmto smerom a návštevu tohoto skvostu by si nemala nechať ujsť.

Obľúbené ubytovanie v Podbiely:

drevodom.gif
Moderný drevodom
Od 400 Skk / noc

koprda.gif
Drevenica Koprda
Od 250 Skk / noc

venusa.gif
Drevenica Venuša
Od 300 Skk / noc

Ďalšie ubytovacie zariadenia na Orave
Ďalšie atrakcie v okolíSlovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.