SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Ružomberok 
Fotogalérie Ružomberok

Ružomberok

Dnes je mesto centrom papierenského priemyslu a má tiež výborné podmienky pre turistiku. Je východiskom pre turistiku do okolitých pohorí Nízkych Tatier, Veľkej Fatry a Chočských vrchov. Výhľad na mesto a okolie je možný z vrchu Čebrať (1054 m n.m.).

 

V zime sa možno z Hrabova, miestnej časti Ružomberka, dostať kabínkovou lanovkou do významného lyžiarskeho centra Málinné vo Veľkej Fatre. V lete slúži verejnosti jedno z najvyššie položených kúpalísk na Slovensku (920 m n. m.) Neďaleko sa nachádza rázovitá obec Vlkolínec, ktorá je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.

 

Z pamätihodností stojí za zmienku Námestie Andreja Hlinku, ktoré vraj bolo oným mestom Rosenberg, ktoré obývali nemeckí novousadlíci. Chrám sv. Ondreja stojí na mieste bývalého gotického kostola sv. Ladislava a v jeho veži sa nachádza najstarší liptovský zvon z r. 1506. Mestská radnica, piaristický kláštor, kláštorý kostol sv. Kríža a piaristické gymnázium sú súčasťou areálu, ktorý tvorí západnú časť námestia.

 

V meste sa nachádza Liptovské múzeum, kde je umiestnená stála expozícia prírodovedných, archeologických, historických a národopisných zbierok z regiónu Liptova a dejín výroby celulózy a papiera. Časť expozície je venovaná osobnosti A. Hlinku. Galéria Ľudovíta Fullu je situovaná v zaujímavo riešenej budove, v ktorej je umiestnená expozícia venovaná tvorbe tohoto maliara - modernistu, grafika a ilustrátora. Sprístupnený je i jeho ateliér a pracovňa.

 Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Ružomberok Ružomberok Ružomberok Ružomberok Ružomberok


 
TOP 3 atrakcie v okolí
Vlkolínec
Skanzen
Thermal park GINO PARADISE Bešeňová
Termálne kúpalisko
Nízke Tatry
Hory

Ubytovanie v okolí
Objekt 335
Chata
10 €/noc
Objekt 1738
Hotel
38.17 €/noc
Objekt 786
Penzión
13 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.