SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Demänovská dolina 
Demänovská dolina leží na severnej strane Národného Parku Nízke Tatry, južne od Liptovského Mikuláša. Táto dolina ponúka množstvo možností na trávenie dovolenky: v zime lyžovanie v Jasnej, v lete turistika krásami Nízkych Tatier a tiež pozoruhodné jaskyne, ktoré sa oplatí navštíviť.

Táto najkrajšia dolina Nízkych Tatier meria 16 km. Tiahne sa od hlavného hrebeňa medzi vrchmi Ďumbier (2 043 m), vrcholmi Krúpova hoľa (1 927 m), Chopok (2 024 m), Dereše (2 003 m), Poľana (1 889 m).

Obec Demänovská Dolina sa vzhľadom na svoju atraktívnu polohu a množstvo možností na zimné športy vo svojom okolí stala významným strediskom cestovného ruchu. Pre lyžiarov je významná najmä vybudovaná lanovka na Chopok, ktorá podstatným spôsobom ovplyvňuje lyžiarske možnosti. Stredisko Jasná, ktoré tvorí záver obce dnes ponúka 25 km upravených svahov a zjazdových tratí, ako aj 30 km tratí na rekreačné lyžovanie. Pre lyžiarov je tu postavená kabínková lanovka, 5 sedačkových lanoviek a 17 lyžiarskych vlekov. Na týchto tratiach sa usporadúvajú preteky Svetového pohára, Európskeho pohára, Svetová univerziáda, či Majstrovstvá sveta juniorov. Ubytovacie kapacity ponúkajú vyše 2000 lôžok v zariadeniach všetkých kategórii. Ale nielen lyžiarske možnosti robia túto dolinu jednou z najpozoruhodnejších na Slovensku. Všetkým sú známe Demänovské jaskyne a to hlavne 2 verejnosti sprístupnené - Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Tiež by ste nemali vynechať prekrásny Demänovský Kras alebo Vrbické Pleso.

Navštíviť Demänovskú dolinu sa určite oplatí, pokiaľ chcete mať zážitok z krás Nízkych Tatier nielen z povrchu, ale aj spod zeme.


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 922
Ubytovanie v súkromí
8.3 €/noc
Objekt 1042
Ubytovanie v súkromí
8.3 €/noc
Objekt 1734
Ubytovanie v súkromí
9 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Keltské múzeum Havránok
Pamiatka
Liptovský Mikuláš
Mesto/Obec
Mlyny oblazy
Pamiatka

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.